Čas Vám nikdo nevrátí...

Nový projekt

3. dubna 2016 v 14:59 | Elle |  Proud myšlenek
- Nový projekt -

V těch nejtmavějších chvílích, kdy si říkám, že to vážně už déle nevydržím se objeví trocha světla.

V současné chvíli se v mém životě objevil malý, zatím velmi krátký, paprsek Slunce.
Žeby vážně jaro?

Oslovil mne kamarád z "boje" na vysoké.
Bojovali jsme spolu a pustili jsme trochu krve i na ministerstvu školství, tehdy byl ministrem M. Chládek. Pak jsme bojovali i na jednotlivých fakultách po celé republice a když jsme zjistili, že s nikým nehneme a nenajdeme pro přes 400 lidí alternativní řešení jejich nezáviděnihodné situace (i mne se to týkalo), snažili jsme se oslovit lid, média i pana prezidenta.
Bohužel, v této republice nemůže ovlivnit ani prezident ani ministr a ani zákon něco, co má v ČR takové postavení, na které je krátký i zákon, tak je to jasné.. Boj skončil před cca rokem a my se vydali dál žít svůj život. Aby bylo jasné, nebyli jsme jen dva bojovníci, bylo nás víc, mnohem víc, ale to on si stoupl jako první ze židle a řekl, že to takhle nenechá.

A teď bývalý spolubojovník vyhlašuje další boj, teď už více kreativní a více smysluplnější, jelikož to ovlivní větší počet lidí, ne jen pouhých 400.
A já mu řekla ano. Přihlásila jsem se do jeho "projektu" a věřím, že to, co rozjedeme, bude mít smysl a že jen tím, co zamýšlíme neskončíme, protože tenhle projekt má velké množství využití a možná, možná bych mohla časem dělat něco, co jsem vždy chtěla zkusit, jen mi v tom brzdila byrokracie-státní.. V soukromém subjektu jsou jiné podmínky.
Jsem zvědavá kam to dotáhneme, i kdyby to byl pouhý pokus a výkřik do tmy, za zkoušku to stojí.
Myslím, že jsem tenhle popud tak nějak potřebovala, nějakou změnu.

I když mám vlastní domácí projekt - koupila jsem si dům a opravuji ho :D

Už dlouho jsem tak nějak vyčerpaná, z práce celkově. A z lidí, z lidské zloby a nepřejícnosti.
Pořád nevím, jaká práce mě vůbec baví. Nevím v čem jsem dobrá. Když mě napadne nějaký nápad čím bych se mohla živit, přijdu na to, že se tím neuživím.
Za minimálně 10 let jsem toho zkusila spoustu, přes vlastní podnikání :D :D, práci pro stát, přes různé vytváření projektů pro soukromé podniky či nadnárodní firmy, mohla jsem být už dávno někde jinde, než jsem teď - teď jsem na dně a nevím, co dělat - se sebou, vždy se sama semelu hořkým mlýnkem.
K tomu pořád studuji a říkám si, že ještě toho dost nevím, že ještě potřebuji zjistit, jak funguje tohle odvětví a jak funguje tamto odvětví a že tu francouzštinu neumím dost pořádně, takže do sebe pořád nasávám informace, které bych chtěla využít, někdy.
A přitom tak nějak vím, co bych chtěla dělat, jenže nevím, jak to uchopit - chci dělat cokoli, co je kreativní, kde není moc lidí a tím, co vytvořím, mohu ovlivňovat - tohle bych chtěla dělat. Něco jako našeptávač za oponou v divadle. Nepotřebuji být vidět, potřebuji tvořit a vědět, že to má smysl a je to využitelné pro někoho jiného.

Tímto projektem se také neuživím, spíš mě láká ta filosofie, ten nápad, cíl projektu, pro koho ten projekt je zaměřený. Třeba se někdy v životě k tomu dohrabu, abych konečně našla práci nebo spíše činnost, která mě nezničí a uživí.

Zatím se účty platit musí, takže zítra znova do práce. Hm, zítra budu mít celý den u zadku kontrolu, takže si pak večer buď hodím mašli, až mě při zhodnocení mé práce zdupou (jelikož vždy hledají vše, co dělám špatně) a nebo se pořádně naliju, protože v úterý mám volno.

Doufám, že mi to nadšení z projektu nezmizí, potřebuji na pár dní vidět Slunce. Trochu nabít baterky a schovat si ten pocit Slunce do horších časů.

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 5. dubna 2016 v 20:43 | Reagovat

Jo. Každý ůvýkřik do tmy" stojí za pokus. Protože kdybychom to nezkoušeli, co bychom byli...

Já mám poslední dobou pocit, že se snažím dělat moc věcí, mám moc koníčků a to mě ničí, zvlášť, když se to snažím skloubit se školou :D Totiž, rozhoduju se, jestli mám nějaké vypustit, abych si v jiných vedla lépe, nebo si prostě toho v životě vyzkoušet co nejvíc - protože je jen jeden a to asi nezměním :-(

A přeju ať vychází oprava domečku :-)

2 Elle Elle | Web | 15. dubna 2016 v 18:10 | Reagovat

[1]: Zrovna ta myšlenka a možnost toho během života zkusit stihnout co nejvíce mne drtí..
Tobě přeji, abys našla rovnováhu ve svém životě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama