Čas Vám nikdo nevrátí...

Únor 2015

Změnit cíl?

14. února 2015 v 22:09 | Elle |  Proud myšlenek
- Změnit cíl? -

Tak a teď nastává chvíle, kdy nevím - nevím vůbec nic. Před sebou mám vysokou bílou zeď, kterou nemůžu jen tak vlastními silami přeskočit, jenže... Jediné, co mám, jsou mé vlastní síly. Co teď?


Mám jedinečnou možnost - změnit od základů vlastní život. Mám jedinečnou možnost změnit zaměření mého životního cílu.
Člověk mívá více cílů pro svůj život, vybere si jeden a zkouší ho uskutečnit a když nevychází, na něčem ztroskotá, může využít "schovaný" cíl, ten druhý, náhradní.


Můj první výběr z mnoha životních cílů, kterým jsem se chtěla vydat, ztroskotal na rozhodnutí jiného člověka a já na tom nemůžu nic moc dělat, pouze vyčkávat. Ten člověk má pravomoce, které já, obyčejný, řadový člověk, neovlivním. Dostala jsem se díky tomu člověku do slepé uličky. Dostala jsem se do existenční krize, jak finanční, životní, tak i psychické, jelikož si za poslední 2 měsíce kladu jednu jedinou otázku a stále neznám odpověď. -Co teď?-
Byla jsem pro ten cíl rozhodnutá. Vynaložila jsem veškerou sílu, kterou jsem ještě v sobě měla a peníze a vydala jsem na na cestu. Přiznávám, že spoustu věcí jsem nedodržovala, hlavně termíny, které mi cíl kladl. Stále na některých věcech pracuji, abych odstoupila s čistým štítem a také... Stále je tady ta možnost, že všechno nakonec dopadne dobře, dotyčný člověk se umoudří a pustí mě zpět k mé cestě za cílem.
Byl to cíl, který obsahoval jistotu; radost; prási s lidmi; něco, co mne těšilo a naplňovalo; časovou úsporu; finanční stálost; možnost osobního růstu - byl to moc krásný cíl s krásným úmyslem.
A já se ho budu muset vzdát. Vypadá to tak. Ještě je tady nějaká naděje, ale už v ni nevěřím.
Stále pracuji na "starém" cíli, sice pouze dodělávám, co musím, ale už mi to nepřináší radost, je to pro mě utrpení. Vím, že až tuhle práci dokončím, je konec.


Co teď?
Stále nevím.
Až nastane konec s cílem č. 1. Nastartuje se cesta s cílem č. 2. Jenže stále nevím, kam má ta cesta směřovat.

Při cestě k cíli 1 jsem se naučila několik velmi důležitých věcí:
1) Do ničeho se nežeň na silu.
2) Pokud ti to nepřináší radost, odejdi.
3) Peníze nejsou cíl, ani smysl mého života. Nekupuj si věci, které nutně nepotřebuješ.
4) Pokud cítíš, že si potřebuješ odpočinout - odpočiň si - vždy si stanov, kdy odpočinek skončí.
5) Nauč se hospodařit s časem a se svou energií. - Dělej si plány na každý den.
6) Chraň si své zdraví.
7) Pokud máš z čehokoli špatný pocit a jsi si jist, že jsi vše udělal správně, dle svých momentálních možností - pocit je nesprávný.
8) Piš si pravidelně své myšlenky.
9) Uklízej - vše musí mít své místo (jinak se z toho zblázníš).
10) Nezabíjej touhu, ta jediná tě táhne dál.
11) Minulost nikdy neopouštěj, dívej se na svět s 5 ti minutovým předstihem a nikdy nezapomeň na to, co děláš a cítíš právě teď.
12) Chyby jsou tady od toho, aby tě něco naučily.
13) Neexistuje pátek 13 ho, nevěř pověrám.
14) Pokud se vracíš domů vždy vyčerpaný, něco je špatně.
15) Vytvářej umění - jakékoli, cokoli.
16) Nejlepšího přítele hledej v sobě - posiluj ho, buď na něj hodný, měj ho rád, udělej mu radost a vnímej jeho city a strachy.


Životní cíl č. 2 - trochu už rozplánovaný a promyšlený mám, ale... Neobsahuje takovou jistotu, jako ten předchozí. Na druhou stranu obsahuje pro mne větší potěšení; větší radost z vlastní tvorby, kterou bych vytvářela; obsahoval by velké nasazení v sebevzdělávání jiného zaměření, než v současné době jsem; obsahoval by umění, které mi v současné době velmi chybí a toužím po něm.
S vidinou na životní cíl č. 2 - jsem šťastná a vyděšená, ale pokud se nestane zázrak, půjdu do toho, nemám totiž co ztratit. Bude to těžké, ze začátku, ale krásné uprostřed, protože tento cíl nemá konec.

I kdyby mi nakonec, po tom všem, vyšel cíl 1, k cíli č. 2 bych se dostala oklikou, s delším časovým prodlením.
Na konci svého života si nechci říkat, že jsem to nezkusila, budu chtít vědět, že jsem udělala vše, abych zkusila jít cestou, kterou jsem chtěla.

Ono to všechno nějak dopadne a já se nechám překvapit jak :)

*Elle*