Čas Vám nikdo nevrátí...

Experiment č. 1

22. října 2014 v 19:11 | Elle |  Proud myšlenek
- Experiment č. 1 -

Zkusila jsem již pár experimentů na lidech v mém okolí.
Chtěla bych o tom prvním nyní napsat.

Není v pořadí první, momentálně je to současný experiment, který provádím.
Později, když budu mít náladu, napíšu i o ostatních, když budu mít náladu.

Takže - experiment č. 1: JSEM BEZ TELEFONU!

Ne že by to byl výhradně dobrovolný experiment. Prostě se mi pokazil mobil a já holt nemám na nový, v nejbližší době si nový mobil můžu pořídit až v březnu, po zaplacení školného a po vánocích. Nehodlám utrácet 300,- za nějaký šunt a vlastně jsem se rozhodla svůj experiment prodloužit dobrovolně.
No a jelikož pracuji s lidmi, kde komunikace přes telefon probíhá denně a je poměrně důležitá jak pro klienty, tak i pro mne,hlavně kdybych se dostala do svízelné situace.

Po měsíci, co jsem nedostupná přes telefon + nemám ani kapku kreditu, protože jsem si nechala zrušit paušál - klienti mne mohou kontaktovat pouze přes email nebo osobně, jsem zjistila, že to ostatní lidi prostě sere.
Štve je, že se mi nemohou dovolat, napsat mi a že nejsem mobilní, že mne nemohou sehnat hned, když zrovna potřebují.
V popisu své práce nemám povinnost zvedat a odpovídat na telefonáty a smsky - je to pouze na mě. Bohužel ale je to v dnešní době kolikrát nutné a potřebné - dle názorů klientů. Můj názor se liší. Kdyby to byla pracovní povinnost, měla bych firemní mobil a nemusela tím utrácet vlastní peníze za komunikaci s klienty. A pro jistotu, aby nás neustále nikdo nesháněl po telefonu, máme vše vyvěšené na webových stránkách, každý den se aktualizují. Je na nich vše důležité.

Přes zjištění, že to všechny sere. Jsem zjistila další zajímavou věc.
Kamarádi a známí, co se se mnou doposud bavili, mě odsoudili; hádají se se mnou, i když jim neodpovídám; píšou mi hnusné zprávy, když jim na jejich zprávy neodepisuji a nebo si mě odstraňují z přátel na FB, protože jsem podle nich arogantní a nejsem dobrá kamarádka = upozorňuji, že jsem všechny předem přes email a na fb (statusem) upozornila a omluvila se, že budu dlouhodobě bez telefonu a kreditu, že mne nebudou moci zkontaktovat tímto způsobem.

Dále jsem zjistila, že..
Se našli i tací, kteří mne začali obdivovat a říkat mi, že by to tak dlouho bez telefonu nevydrželi, že by si museli koupit nový mobil do týdne.

Další zjištění:
Nestalo se mi náhodou něco? Je se mnou vše v pořádku?
Začaly se mi na fb hromadit zprávy s otázkou, jestli jsem v pořádku a živá. Přitom na fb mne mohou lidé vidět online.

Další zjištění:
Z počátku bylo pro mne frustrující, že jsem neměla možnost někoho ihned zkontaktovat, když jsem potřebovala nebo byla v nouzi (úraz klienta) a musela jsem vymýšlet jiné způsoby kontaktu. Trvalo to týden, pouze. Naštěstí.
Momentálně jsem spokojená, zjistila jsem, že telefon vlastně vůbec nepotřebuji. Když nutně potřebuji někomu zavolat, je to většinou kvůli práci, to jsem volala vždy z práce a soukromě jsem komunikaci řešila přes sociální sítě a emaily.

Další zjištění:
Bez čeho bych se ve svém životě asi neobešla jsou hodinky na ruku a budík!

Experiment tedy dobrovolně i vlastně nedobrovolně, kvůli financím, prodlužuji. Jsem zvědavá, kdo si mě odebere z přátel a ukončí se mnou veškeré kontakty. Upřímně, i kdyby se se mnou všichni známí přestali bavit, kvůli tomu, že nemám funkční telefon, tak by mě to vůbec netrápilo:)

A co vy? Vydrželi byste být měsíc bez telefonu? Jak byste to snášeli? Jak by to snášelo vaše okolí?

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ang Ang | Web | 29. října 2014 v 10:42 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že na mobilu poslouchám všechny písničky bych asi nepřežila. Ale kdyby se mi do ruky dostal nějaký přehrávač, asi ano. :D
Je to takový lidský zlozvyk. Všechno hned, žádné čekání.

2 Kika Kika | E-mail | Web | 30. října 2014 v 16:24 | Reagovat

Asi bych tento experiment musela udělat taky, kdybych neměla žádné peníze. podle mě je dobře, že si protřídíš přátelé (aby Tě někdo vyřadil jen protože nemáš telefon, no to mi přijde hodně ubohé :D)

no a v práci aspoň ušetříš - prvně jsem se podivovala, že si to můžeš dovolit, ale když jsem četla, že to šlo z Tvých peněz, měla jsi to udělat dávno!! :D

Přeju hodně sil, ať experiment přežiješ, na jednu stranu je to asi i osvobozující, ale sama bych to nezvládla ani zvládat nechtěla.. Je to taková jistota..

3 Elle Elle | Web | 31. října 2014 v 19:00 | Reagovat

Mě je momentálně bez telefonu skvěle :-) A líbí se mi např. takové změny, jako že přijde kamarádka ke mě do práce, protože mě jinak nemůže sehnat.

4 bludickka bludickka | E-mail | Web | 3. prosince 2014 v 21:29 | Reagovat

Telefon by mi chyběl. Ale hlavně z toho důvodu, že ho používám ke všem svým zápiskům, píšu si do něj myšlenky, věci co si dávám na blog, slouží mi jako hodinky, budík, úkolníček, mp3 a občas si na něm v mhd čtu blogy, když na to jindy není čas. Že by mi někdo často volal nebo psal, to vůbec. Mám vlastně pořád vypnutý zvuk, protože mě otravuje být pořád na příjmu... takže z tohohle důvodu by mi to nevadilo. Snad jedině, když se objednávám k doktorovi...

5 dfg dfg | Web | 5. června 2015 v 16:55 | Reagovat

Doteď si pamatuju, jak sem před pár lety, nemohla najít svůj mobil několik měsíců. Ani mi nechyběl, tenkrát mi totiž sloužil jen na to, abych dala vědět rodičům kde sem.
Teď už by v tom byl trochu větší problém. Občas mi musí například zatelefonovat kamarádka, když si píšeme na mailu a já zapomenu kontrolovat příchozí zprávy. A minulý rok na dovolené bych se bez něj asi unudila, protože sem sebou neměla ani jednu knížku. Taky se občas hodí když zapomenu napsat referát a nemám čas zapínat ráno počítač.
Ale tohle všechno bych něják přežít dokázala. Stačilo by se naučit nezapomínat kontrolovat nové zprávy, na dovolenou si vzít plný baťoh knih a dělat referáty včas. :-D

6 Elle Elle | Web | 7. června 2015 v 21:15 | Reagovat

[5]: To jsem ráda, že bys to nějak přeci jen dokázala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama