Čas Vám nikdo nevrátí...

Myslíte si, že si něco zasloužíte?

15. července 2014 v 18:31 | Elle |  Proud myšlenek
- Myslíte si, že si něco zasloužíte? -

Pořád se udivuji. Neustále, v tomhle lidském světě.
Poslední dobou jsem se nejvíc podivila nad větou: "Myslím, že si už něco fakt zasloužím, za to, co jsem všechno obětoval a zažil. Život mi dluží hodně." Tuhle větu řekl jeden můj známý. Ano, známý, kamarád rozhodně už ne. Po dlouhé rozvaze jsem se rozhodla ho mezi kamarády nepovažovat. Možná je to odemne hnusné, ale to jen já mám na výběr koho považovat za dobré kamarády a koho pouze za známé lidi v mém životě a dál je nikam nezvat, netahat.

Mám zásadu - nebavit se s lidmi, ze kterých mám divný pocit a z tohohle člověka divný pocit prostě mám. Bohužel. Smůla. Ale mě je to vlastně jedno:)

Jestli si takovou podobnou větu říkáte i vy - přestaňte.
Nic si nezasloužíte! Nikdo si nic nezaslouží! Nebuďte takoví egoisti, co si myslí, že když něco do něčeho obětují, vloží do něčeho čas, finanční prostředky a pak čekají, co z toho všeho vzejde.. Nevzejde nic. Budete mít stále holý zadek. Udělejte dobrý skutek, lidi. Co z něj budete mít? Nic. Když rozdáváte a děláte věci s tou myšlenkou, že se vám to vrátí, že se dobré skutky vracejí a že když jsem třeba studiu obětovala 3 roky svého života, že nakonec si ten titul zasloužím. Kecy! Nic takového neexistuje, kde jste to slyšeli?
Dobré skutky jsou nakonec náležitě potrestány.
Namyšlené egoistické hovada, která si myslí, že si něco zaslouží, už jen proto, že do toho vložili 3 roky svého života a 500 tisíc, si to jen mohou myslet. Ale nikdy si nic nezaslouží.
Mohou mít štěstí a může jim jejich počínání vyjít a nakonci mohou mít nějakou odměnu, stává se to a často, proto si pak takový egoista myslí, že si něco po těch letech zaslouží.
Přitom ví prd. Totální prd.
Jak někdo může očekávat něco, co si údajně zaslouží, že mu to život dluží, za to všechno, co v životě prožil?
Nechápu.
Od takových lidí já dávám ruce pryč. Ať si žijou ve svém zamindrákovaném světě, kam já dobrovolně patřit nebudu.

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 homoleninus homoleninus | Web | 17. července 2014 v 10:36 | Reagovat

Máš k tomu zajímavý postoj.
Na jednu stranu s tebou souhlasím. Život mi nic oplácet nemusí.
Na tu druhou, člověk potřebuje něco na 'oplátku'. Možná ne od života, ale třeba jen od přítele, známého, který dokáže ocenit snahu nebo cokoliv jiného..

2 Elle Elle | Web | 17. července 2014 v 20:03 | Reagovat

To jsou dvě rozdílné věci. Tu první věc dostaneš nebo nedostaneš, dle toho, jak se k tomu postavíš. Život je svině a nerad se ukazuje jako dobrý strýček, nikdy.
Tu druhou věc.. Pokud v životě potřebuje/očekává člověk něco na oplátku od lidí, kterým třeba v těžké chvíli pomohl nebo chce pouze pochvalu - nevím jak to hezky nazvat :-D nenazvu to ničím. Zrovna tohle je v nás, pouze v nás. Je na nás jestli otevřeme tu pusu a pochválíme někoho, je na nás, že se rozhodneme lidem, které máme rádi a vážíme si jich, říkat jim věci a slova, která si zaslouží. Je to jen na nás ;-)

3 Elle Elle | Web | 17. července 2014 v 20:04 | Reagovat

Když s tím nezačnete vy sami, občas někomu říct něco co ho povzbudí, co mu udělá radost.. Tak to nikdy k vám zpět nepřijde. Nikdy. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama