Čas Vám nikdo nevrátí...

Včera

6. dubna 2014 v 11:58 | Elle |  Proud myšlenek
- Včera -

Včera toho byl plný internet. Nebudu psát čeho, ti znalí vědí o co jde, ti neznalí a opovrhující osobnost, o které včera byla celý den řeč, mne nezajímají = naprostá ignorace.

Jak jsem si projížděla odkazy, články ke včerejšímu dni + coververze a originály jejich skladeb...
Říkám si, že pro mnoho lidí znamenali (on + celá skupina) v mnoha případech úplně to samé, je podivuhodné, jak se lidé v některých věcech shodovali (co pro ně dotyčná osoba znamenala a co jim vlastně dala a jak ji vidí dnes, s mnohaletým odstupem), nehledě na to, zda ti lidé byli známé osobnosti nebo obyčejní (neznámí) lidé.
A tito lidé, kteří si tuto osobnost pustili do svých životů, mají pocit, že jim nějakým způsobem ovlivnila život, že jejich životy se díky němu změnili (pohled na svět, přístup k hudbě a umění, průbojnosti, pomohlo jim to v dospívání a já nevím čemu ještě).

I já jsem měla podobné pocity, když jsem tou osobností byla zasažena. I mě jeho tvorba velmi pomohla, v mnoha věcech. Dal mi sílu - přežít a prožít si některé životní období, které bych asi nezvládla (kdoví). Dal mi životní cíle, dal mi odvahu pustit se do plnění svých snů a stát si za svým názorem, že zrovna tohle je to, co můj život bude naplňovat. Dal mi pocit, že nikdo na tom vlastně není líp než já, že jsme celkově úplně všichni na stejné lodi a že jsme vlastně všichni stejní sráči, jen ti, co si myslí, že jsou na tom lépe, než my ostatní, jen předstírají. Ukázal mi, že skoro všichni lidé jsou zlý, žijící za maskou, plné předstírání a že kromě sebe nesmím nikomu věřit. A to se mi během mého života několikrát potvrdilo.
Dal mi sílu přejít názory a kritiku ostatních, když něco uděláš podle svého a ty jsi s tím naprosto spokojen. Dal mi odvahu dělat si věci po svém. Díky němu jsem ve svých 19ti letech vyšla ze středí s tím, že si nenechám od nikoho do ničeho kecat a že vše bude záležet jen na mě. (Pak do toho vtrhla hnusná životní realita, lidská závist a nepřejícnost).

Jak může někdo dát takovou sílu a odvahu ostatním lidem a sám sebe zničit takovým způsobem, jakým to udělal?
Jak někdo mohl zničit tak velký potenciál a talent, který měl v sobě?
Jak někdo svým krátkým životem může dodnes, i po 20 letech po své smrti, ovlivňovat tolik lidí, jejich osudy?
Jak to jen dělá?

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama