Čas Vám nikdo nevrátí...

Terapie spánkem

31. ledna 2014 v 13:09 | Elle |  Proud myšlenek
- Terapie spánkem -

Asi to znáte všichni.
Takovou tu potřebu vyspat všechno nedospané. Vyspat se z únavy, která nás ubíjí, tíží a ubírá energii. Díky které máme čímdál víc větší pocit, že už dál nemůžeme jít, že prostě musíme spát a naše vědomí i svědomí v nás křičí: "Néé, to nesmíš! Nesmíš ztrácet čas spánkem! Nesmíš lenivět! Musíš pracovat! Musíš stihnout tolik věcí a nikdo jiný to neudělá! Zítra se ti to pak všechno nahromadí a pak se zblázníš!"
Tak, a já jsem se na ten hlásek včera vykašlala, přestala ho vnímat a upadla jsem po celo měsíční úproné spánkové dietě. Upadla jsem do takového spánkového komatu, že mi byl šumák hluk z přítelova PC, že někdo v místnosti velmi hlasitě mluvil přes skype a vlastně ani nemluvil - křičel, bylo mi ukradené, že na mě svítilo světlo a bylo mi totálně jedno, že jsem si ležela na knížkách (pěkně drahých) a parádně jsem si je pokrčila. Spala jsem, jak kdybych nikdy v životě nespala. Spala jsem tak, jak když někdo dlouho nejí a najednou před ním stojí jídlo a přežere se, jako prase, až je mu zle - tak takhle jsem spala.


O to byl podivný pocit ráno, když jsem vstávala.
Bylo mi zle. Zle z toho všeho, co mě nutilo a nutí, abych vedla spánkovou dietu, která činí 4-5 hodin spánku denně, někdy ani to ne, protože vlastně celou noc nespím, jen se převaluji a nemůžu usnout, jak moc můj mozek jede.
Ano, spát budu pořádně až budu mrtvá... K životu spánek prostě potřebujeme. Abychom měli sílu, ne jen přežívali.

Až důvod, proč si nemůžu pořádně odpočinout a vyspat se do růžova žůžova, odejde... Už nikdy se do téhle situace nedostanu, už nikdy si tohle sama sobě neudělám. Začnu být sobecká a začnu se mít ráda, začnu mít ráda svůj spánek, své pohodlí a spokojený život. Doopravdy mi to za to nestojí, nebo stojí?
Stojí to za to - dokončit školu. Takže říkám, že je to naposledy. Nejsem nejmladší a už toho tolik nevydržím, nechci ani vydržet. Chci mít prostě jednodušší život.

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama