Čas Vám nikdo nevrátí...

Byla jsem šťastná

24. prosince 2013 v 0:41 | Elle |  Téma Týdne
- "Byla jsem šťastná" -

Rok 2013 mi přinesl velkou změnu. Změnu, kterou jsem ve svém životě potřebovala. Asi bych se bez té změny normálně oficiálně zbláznila.
V roce 2012 jsem si přála upadnout do komatu a probudit se, až bude svět v pořádku (v rámci možností) nebo neprobudit se už nikdy.


Rok 2013 mi dal něco, co jsem nečekala.
Dal mi:
- Sílu (takovou tu vnitřní sílu; moje fyzická síla nezdolá ani třeťáka při páce - mám odzkoušeno s celou třídou :D ).
- A ještě větší sílu zdolávat překážky, které na mě bafou. Sílu nebát se jich a brát je jako výzvu.
- Ukázal mi, jak vydržet tu nesnesitelnou bolest, se kterou jsem tak dlouho žila.. Ukázal mi, jak z bolesti vytěžit to nejlepší, jak se posunout dál, nežít pořád minulostí (i když je to těžké) a začít konečně kráčet dopředu, bez žádného pocitu provinilosti.
- Dal mi výdrž. Vydržet pro mě nevydržitelné. Během roku 2013 jsem několikrát zdolala své vlastní osobní hranice, které jsem považovala za nepřekročitelné (co se týče mých schopností něco vydržet).
- Několikrát jsem padla na hubu a to doslova. Myslím, že to bylo dvakrát. Vždy jsem se naštěstí dala dohromady.


- Zjistila jsem, že stárnu. Už toho tolik nevydržím. Dřív jsem jela jako motorová myš. Práce, škola, práce doma, nějaký ten koníček. Dnes? Po práci přijdu zmrzačená, jako pes, lehnu a spím. Bez žádné energie. Všechno tak nějak plácám z hlíny a doufám, že na to nikdo nepřijde. Možná je to proto, že předtím jsem měla jednu práci, teď mám tři. Celkově moje fyzická výdrž stojí za houby, nechci vám tady vypisovat, jak si každý večer musím obvázat obě zápěstí, jen abych usnula bez té řezavé bolesti a o tom, jak jsem se půl roku nemohla kvůli bolesti zad pomalu ani nadechnout. Musím začít cvičit:)
Stále ale mě odhadují na 18, což je občas příjemné, občas otravné.
- Dal mi nové přírůstky do rodiny :).
- Dal mi poznání, že přece jen se sama moc dobře neznám a v některých věcech ještě nemám utvořené postoje a zásady.
- Dal mi 2 měsíce štěstí, odpočinku a klidu. Vážně si nepamatuju, kdy jsem naposledy byla takhle neuvěřitelně moc šťastná v kuse, jako tento rok. Užívala jsem si to v plné síle.


- Dal mi i smutek. Smutek nad sebou samou; nad tím, jak moje činy, slova a jednání celkově, ubližuje jiným lidem, na kterých mi kdysi záleželo (i teď mi na nich záleží, ale skutečnost, že mi na nich stále záleží, jim ubližuje).
- Konečně byl rok 2013 bez smrti někoho mě velmi blízkého.
Ano, soused se zabil při autonehodě, ale nikdy jsem s ním nenavázala blízký vztah. A také jednoho kluka srazilo v husté mlze auto, jezdila jsem s ním pravidelně busem z práce domů, znala jsem ho jen od vidění.
- Přinesl mi pár zklamání, které jsem vlastně tak nějak očekávala, přesto mě zklamaly.


A tak doufám, že následující krátký rok 2014 bude podobně naladěn, jako rok 2013.
Tak nějak tuším, že bude trochu o lítosti nad vlastním bytím, o nových přírůstcích do rodiny, o své nové formě sebedestruktivity a konečně možná také o investici do budoucnosti.
Nebudu ale ze sebe dělat vědmu a nechám se tedy překvapit, jak to tedy bude.

Přála bych si, aby se teď život na pár chvil zastavil, abych si mohla vychutnat, jaký je celkově ze své podstaty krásný.
Bojím se, že na dlouhou dobu byl rok 2013 světlým paprskem v tom mém tmavém světě.

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 24. prosince 2013 v 12:38 | Reagovat

Krásný článek, pro mě rok 2013 znamenal změnu- a to obrovskou... díky němu jsem si začala pomalu ale jistě pořádně věřit :-D
Přeju, aby toto nebyl na dlouhou dobu poslední paprsek světla tvého života :-)

2 Elle Elle | Web | 24. prosince 2013 v 23:48 | Reagovat

[1]: Víra v sebe sama, moc krásný dárek jsi od tohoto roku dostala. Snad tě tahle víra dostane na ty správné místa a mezi ty správné lidi. Hodně štěstíčka a také toho světla do příštího roku, přeju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama