Čas Vám nikdo nevrátí...

Odvaha hledat

30. listopadu 2013 v 23:08 | Elle |  Proud myšlenek
- Odvaha hledat -

Očas mám tu odvahu hledat nové kamarády. Abych to upřesnila - jen jednoho, toho pro mne nejbližšího, kterému bych mohla věřit, který by mě třeba nikdy nepodrazil, který by byl vždy první na koho bych pomyslela, kdyby mi někdo řekl: "Můžete s sebou vzít třeba svého kamaráda." Kamaráda, na kterého bych pomyslela vždy, když bych narazila na úžasnou písničku a chtěla bych mu ji poslat.

Máte někoho takového? Jestli ano, moc vám to přeji, jelikož najít někoho takového není snadné.
Vím o tom své.
(Možná jsem jen na lidi náročná).


Není to skoro ani 6 let a přesně takového kamaráda jsem měla. Bohužel, jeho životní cesta shořela a já zůstala bez nejlepšího kamaráda, doteď. Zoufalé pokusy "udělat" si dalšího nej kamaráda, ze svých známých, nevyšly z mnoha důvodů. Pak mi prostě došlo, že si kamarády, ze svých známých, které znám již několik let, nemohu vytvořit, nejde to. Kdyby ano, kdyby to šlo, tak už ze začátku našeho "kamarádského vztahu" by nás něco nekonkrétního, nějaké sympatie, k sobě prostě přitahovaly a ten člověk by nebyl prostě jen známý. Známí lidé jsou tady z čistě jiných důvodů, ale ne kvůli tomu, aby z nich později byli naši dobří kamarádi - ano, vím, existují vyjímky!!
Já jsem žádnou vyjímku ale bohužel zatím nezažila.
Myslela jsem si, že ano. Měla jsem známou, 8 let jsem ji znala (teď ji znám 10let), jako kamarádka byla docela fajn, až na to, že neustále mluvila sama o sobě, když jsem já ji chtěla něco říct, nějakou svou vizi, nezajímalo ji to. Neustále řešila věci, které ji nevyhovují a neustále byla nespokojená. Cizí názor ji zajímal jedině, když byl stejný, jako ten její. Nakonec jsme se spolu přestaly bavit a zrušily jsme veškerý kontakt, který existoval, i přesto, že jsme spolu bydlely.
Takže zatím smůla.
Od té doby uběhlo 10 měsíců. Nelituji toho. Nikdy nebudu. Neměla jsem ji natolik ráda, aby mi její existence a její kamarádství chybělo. Hnus, co? Tomu se říká realita.

Od té doby mám občas slabé chvilky a někdy se mrknu na netu, jestli někde někdo nehledá kamarády. Často se u toho spíše bavím a pak si řeknu, že tohle fakt nemám za potřebí. Většinou když mě někdo zkontaktuje (já moc lidi nekontaktuju), tak si většinou s holkama moc nerozumím a je to nuda a kluci, když zjistí, že mám přítele popřejí hodně štěstí do života a mizí. I kdybych byla ta nejvíc nejlepší holka na kamarádění, nemám šanci.

Ano, občas si jdu sednout s 2 bývalými spolužačky z univerzity (žeby kamarádky?), ale sama cítím, že to prostě není ono, u jedné z nich. S tou druhou si rozumím víc, ale není v našich životech moc času se více vídat.

Pořád ale... Mi někdo takový chybí.
Někdo takový, jako byl můj nejlepší kamarád. Začínám věřit teorii, že už nikoho komu by se dalo naprosto věřit, nenajdu.

*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kavalír Kavalír | 18. prosince 2013 v 21:51 | Reagovat

Myslíš, že můžou být holka a kluk jen kamarádi?

2 Elle Elle | Web | 20. prosince 2013 v 22:53 | Reagovat

[1]: Myslím, že ne. Kluk a holka kamarádi být prostě nemůžou být jen kamarádi, vždy je v tom něco víc, vždy tam visí něco ve vzduchu. Každý z těch dvou může respektovat a nijak nenarušovat partnerské vztahy toho druhého, ale kdyby každý z těch dvou upřímně odpověděl na otázku: "Kdyby jsi měl/a možnost chodit se svou kamarádou/em, chodil/a by jsi s ní/m?". Odpověď by byla: "Ano".

3 Kavalír Kavalír | 21. prosince 2013 v 13:28 | Reagovat

[2]: Asi to tak bude jak říkáš.
Ty opice v Zámecké už mají znovu obnovené.

4 Elle Elle | Web | 22. prosince 2013 v 21:25 | Reagovat

[3]: Možná se už blýská na lepší časy, co se týče kamarádů... Jen ještě musím nějakou dobu vyčkat, až se to trochu víc upevní a doufat, aby se to nezhroutilo :-P  Opičky, opičky... monkey see, monkey do.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama