Čas Vám nikdo nevrátí...

"Introverti"

6. října 2013 v 22:04 | Elle |  Téma Týdne
- "Introverti" -

Kdybych měla říct jestli jsem introvert nebo extrovert, tak jsem jednoznačně introvert.

Narazila jsem na spoustu známých, kterým moje introverze značně vadila. Dost často dostávám pozvánky na akce, koncerty, pokecy u kávy atd. Většinou na tyhle pozvánky neodpovídám a když už, tak většinou nikam nejdu. Když někam jdu, tak je to buď s člověkem, který mi je velmi blízký (hodně dobrá kamarádka) nebo kolegyně. Raději dávám přednost klidnému večeru, před nějakou bouřlivou akcí. Raději si konečně po celém týdnu pořádně odpočinu, přečtu pár věcí, napíšu si své poznámky, které mi lítají v hlavě, urovnávám si myšlenky nebo jen tak čučím a nemyslím a nedělám nic.
Nepotřebuji být každý víkend na nějaké akci, nepotřebuji přes týden chodit s kamarádkama ven. Jen občas. Vyjímečně.
Hodně mých známých to dodnes nějak nepochopilo a myslím, že ani nikdy nepochopí.
Ze začátku měli kecy, koukali se na mě divně, pak si tak nějak zvykli. Moc se na akcích neobjevuju, ale když už se někde objevím, mý známí vědí, že je to třeba pro mě důležité a jsem tam ne kvůli sobě, ale kvůli nim.
Pak zase nastane bouře pozvánek, na které vždy odpovím slovem, které začíná na ne-...


Nemám ráda okolo sebe spousty lidí, cesta do práce nebo kamkoli mě totálně unavuje a lidi okolo jsou mi nepříjemní. Směšné je, že pracuji s lidmi. Možná proto jsem pak o víkendech tak ráda sama a tak ráda ve volných dnech vůbec nemluvím (také hodně šetřím hlasivkama, v práci je neustále přetěžuju).
Vůbec mě to ale netrápí. Sice jo, jsou momenty, kdy jsem někde mezi přáteli a nemám co říct, jen tak blbě sedím, přemýšlím, co říct, když něco řeknu, tak se to vůbec nehodí k tématu nebo to nikdo nepochopí a pak zase neříkám nic, často si v tu chvíli říkám, že jsem divná, že bych tam ani být neměla a vždy si nadávám, že jsem tam vůbec chodila.
Jinak mám svou introverzi strašně ráda.
Miluju ticho okolo sebe. Miluju volný den bez lidí. Miluju jen tak poslouchat písničky, psát a číst. Miluju když sama fotím.
Prostě jsem strašně ráda sama.
To je vše.

*Elle*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Crazy Crazy | Web | 7. října 2013 v 0:05 | Reagovat

To máme podobné, také jsem ráda sama, na akce, kde je moc lidí nechodím, teda pokud nejde o nějaké divadlo nebo tedy koncert oblíbené kapely. Pěkně napsáno, ne tak depresivně jako můj výplod. Nejlepší je, si ten klid pořádně užít sama se sebou. ;-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 7. října 2013 v 11:19 | Reagovat

Máme to docela podobné :) já jsem na nějaké akci nebo tak něco nebyla ani nepamatuji a ani mě to zrovna teď nemrzí. Je fakt, že někdy jsem na sebe kvůli tomu naštvaná, ale právě teď opravdu ne :)

3 sarush ef sarush ef | Web | 9. října 2013 v 16:27 | Reagovat

Taky jsem taková.

4 Sára Sára | 21. prosince 2013 v 0:10 | Reagovat

Ahoj, jsem taky introvert ale zase k tomu mám další vlastnosti, třeba se hrozně ráda seznamuji s novými lidmi, ale jak si tady psala, když mám jít na nějakou akci, poslední dobou jsem fakt radši doma. Nevím ale prostě třeba rodiče na mě koukaj a ptaj se, jestli někam jdu..jak kdyby to byl zločin, že jsem doma... Když už bych chtěla na nějakou akci, tak fakt s kámoškama. Ale s kterými se kamarádím, tak ty nikam nechodí a mě se skoro s cizími nikam nechce.. Nevím ale naše povaha mi příjde dobrá.. aspoň nevyvádíme tolik a umíme být klidní a jen tak něco nás nerozhodí. :)... Mám ráda svoji osobnost! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama