Čas Vám nikdo nevrátí...

Říjen 2013

Tak tak

27. října 2013 v 21:13 | Elle |  Citáty, myšlenky, věty
- Tak tak -

Tak po delší době přidávám nějaké citáty, hlášky apod. (samozřejmě to nejsou mé myšlenkové výmysly, nýbrž staženiny a přivlastniny).

- Dnešek vyhlašuji dnem potravinových prasáren.
- Už nikdy nebudeme stejní jako předtím. Už nikdy nebude nic jako dřív.
- Ti ju taků dřistnu, že se ti papula z řitů zmíšá!
- Někdy uvažuju o tom, co jsou ty lidi v mým kontakt listu vůbec zač..
- Mám zrovna dobrou náladu, tak mi ji nekažte!
- Nejsem tady, jsem ve sklepě a tisknu peníze.
- Buším hlavou do zdi, aby ze mě měli sousedi respekt.
- Jsi otravný jak zrní na potkany!

- Jsi nenápadný jak bagr v koupelně.
- Kdyby něco, tak že nic..
- Samé vole a stádo nikde..

*Elle*


Podzimák

26. října 2013 v 22:01 | Elle |  Proud myšlenek
- Podzimák -

Je neskutečné jaké je teď teplo a jak je krásně. Jaké jsou venku barvy. Mrzí mě, že ještě stále nemám koupený foťák, co jsem si chtěla koupit už v létě a nemůžu fotit.
Poslední dobou mám velkou chuť zase, po dlouhém fotícím mlčení, fotit :( Nj, nejsou penízky na foťák...

*Elle*


Podzimní malování

14. října 2013 v 22:14 | Elle |  Proud myšlenek
- Podzimní malování -

Nemám ráda podzim! Podzim, který v posledních pár letech panuje v ČR.

Nemám ráda to, co poslední dobou dělám. Ačkoli to dělám zcela neúmyslně.

Co dělám? Nedělám nic!
Jsem neustále utahaná, přijdu domů a jdu spát, mám plno práce, plno plánů a povinností, které musím udělat, ale večer už na to po celém dni prostě nemám energii.
Připadá mi, že mám dostatečnou energii, abych vydržela v práci a po práci mi zmizí.
Kam zmizela ta energie z léta?
Kde ji mám znova najít?
Po 2 měsících práce nejsem ještě unavená (ne jak minulý rok), do práce se na ty malé mrňata občas i těším, takže dovolenou nepotřebuji. Tak čím to je?
Přijde mi, že den má strašně málo hodin, jak kdyby mi je někdo kradl.

Možná to je jen nějaká podzimní únava. Doufám :)
I tak mě to strašně štve, protože mám toho tolik, co ještě musím stihnout a nemám na to (energii, čas, sílu - říkejte si tomu jak chcete).

Prostě je tady znova podzim a já padám úplně stejně jako to listí ze stromů.

*Elle*


"Můj pohled na Prahu"

13. října 2013 v 19:25 | Elle |  Téma Týdne
- Praha -

Poprvé jsem viděla Prahu, na školním výletě, 2 dny poté, co jsem přijela z Londýna.
Podle mého názoru se Praha nikdy nevyrovná Londýnu. Jako Londýn má tohle město své plusy i mínusy, v mnoha případech jsou si velmi podobné.

Takže Praha...
Už to bude přes 2 roky, co mě Osud nějak zavál do Prahy.
Do dnes se snažím mít Prahu ráda, do dnes hledám alespoň jedno hezké místečko, kde by se mi v tomhle městě líbilo, do dnes hledám něco pozitivního. Bohužel stále narážím na negativa Prahy a nic pozitivního nenacházím.

Můžu Vám napsat jen mé prozatimní postřehy a dojmy, které z Prahy mám.


1, Smrad - Praha strašně smrdí! Smrdí psími výkaly a močí! Smrdí bezdomovci! Smrdí dopravní prostředky! Ovzduší, které tady je, se nedá srovnat se vzduchem, který máme u nás doma (teda, tam, kde jsem předtím bydlela, domov to už nějakou dobu pro mě není).

2, Lidi - Je tady přehnaně moc lidí. Jsou všude! Člověk vyleze z bytu a všude jsou lidi! Neznám pražáky, neznám jejich mentalitu natolik, abych o nich mohla něco napsat. Většinou, co tak znám z vlastních zkušeností, tak jsou to lidé, kteří nemají problém do svého okolí přijmout lidi odjinud; lidi, které neznají; lidi, kteří si jen přisednou ke stolu - nemají s tím problémy. Neohrnují nos nad neznámými lidmi, jako na vesnicích (jak to znám já). Lidi, které neznají a oni s nimi navážou kontakt, berou jako novou příležitost se s někým seznámit, poznat a získat přátele.
Tihle lidi z Prahy, jsou rádi, když jim někdo na ulici pomůže (třeba s kočárkem), ale jsou i velmi odměření a často jen koukají, co se stane (záleží na charakteru člověka) a jsou také často nasraní, když je někdo nechce pustit sednout v MHD. Na vesnici lidé, většinou (všichni) pomůžou. Není to proto, že jsou charakterově lepší, je to o tom, že se tam velmi rychle šíří drby a nikdo přece nechce, aby se o něm mluvilo špatně, takže raději pomůže člověku, i když se mu do toho zrovna nechce, protože by ho jistě nějaká postarší občanka pomluvila, že tam jen tak stál, nehl ani brvou, poslouchal si písničky a dělal, že tam není.

3. Pražská mluva - Pražané, asi se budete divit, ale mlíko je spisovně mléko; to je hezký - je spisovně: to je hezké; červený triko - je červené triko; v obchodě zavříno nebylo, ale bylo zavřeno; vajíčko bylo dovařeno - nikdy nemůže být dovaříno; přijdu později, nepřijdu dýl; každej takhle přece mluví - ne, to každý takhle nemluví.
Každý kraj má své nářečí. Některá nářečí, která v ČR máme, jsou nádherná, některá člověku řežou uši - mě pražská mluva uši řeže (a plno dalších jiných).
Nás ve škole učili psát a mluvit spisovně. Vás také.
I mě občas nějaké to slovo uteče v nářečí, není se za co stydět.

4. Pražská naplavenina - Až někdy někomu řeknete, že je někdo pražská naplavenina, tak se zamyslete odkud jsou vaši rodiče, prarodiče a ostatní příbuzenstvo. Je velmi málo "čistých" pražáků.

5. Když svítí na Prahu slunce - podle mě je to nejúžasnější moment na světě! Třeba když jdu z práce domů a svítí ještě slunce, užívám si Prahy jak jen to jde, najednou z neznámého důvodu se mi Praha líbí. Ale jen na určitých místech Prahy, ne na panelákových sídlištích a na místech, kde jsou továrny atd.

6. Architektura - Líbí se mi pražské památky = už jsem si na ně zvykla!!! :D Přece jen mi přijde, že v Londýně nebo celkově v Anglii se mi architektura líbí víc, ale to je jen moje srdeční záležitost, nesouvisí to s Prahou.
Moc se mi líbí pražské prvorepublikové vily a bytové jednotky - mají v sobě takové zvláštní kouzlo.

7. Příroda - I když je tady několik parků a lesíků, vždy, když do některého z nich vlezu, tak si řeknu:"Co to ku*va je? Tohle že je park? Tohle že je lesík?" Je tady příliš málo přírody.

8. Život ve městě - Je velmi pohodlný a drahý. Veškeré koníčky, které máte, ačkoli si třeba myslíte, že jsou zadarmo, zadarmo nejsou. Když jdete sportovat, třeba běhat, vidí vás u toho x lidí a přitom je běh nejlepší o samotě, abyste byli o samotě, narazíte si sluchátka do uší, ale to doopravdy není ono. Do obchodu to máte blízko, netlačí vás nic nakupovat dopředu, nakupujete snad každý den = ztráta času. Proč si nenakoupit dopředu potraviny na celý týden nebo dva a pak jen dokupovat pečivo a zboží, které se velmi rychle spotřebuje? Proč ztrácet zbytečně čas? Aha, už vím, život ve městě přínáší také spoustu volného času (když zrovna nejsme workoholici).

9. Volný čas - Lidé ve městě mají více volného času pro sebe. Ano, je to tak. Lidé na vesnici to mají tak, že se starají o dům, takže musejí okolo jeho údržby také hodně pobíhat a musí tomu věnovat spoustu času (svého vlastního volného času). Úklid domu zabere více času než úklid jednoho bytu. Lidé z města nemusejí sekat trávu každou sobotu, mají tak více času na nějakou výstavu nebo na nějaký výlet. Lidé z města se nemusejí řídit podle počasí a ročního období, všechno mají nachystáno v obchodech a o vše ostatní se nezajímají. Lidé z vesnice musejí hlídat počasí, aby jim nezmoklo seno, musejí ho včas sklidit nebo udělat kopky a aby se jim pak nezapařilo, tak ho musejí druhý den rozházet. Když prší, lidé z vesnice těžko půjdou pracovat na pole, za to ale budou něco opravovat v domě. Lidé z vesnice svůj volný čas věnují práci. Práci, která není zaplacená, ale která jim přinese nějaký hmotný užitek. Radost z toho určitě nemají a určitě je to také nebaví, jako by nebavilo lidi z města :D. Takže jsou to workoholici, vesničané. Teda takhle to znám já. Lidi ve městě mají ale jiné možnosti. Mají možnost více pracovat, mít víc peněz - které nevrážejí do údržby domu, ale které využijí třeba na svůj volný čas, děti, jídlo, oblečení, posezení s kamarády, výlety nebo já nevím. Mají více možností se vzdělávat, třeba po práci po večerech můžou chodit na různé kurzy. Mají více možností a příležitostí, kde svůj volný čas stráví - posilovna, kino, výstava, muzeum, knihovna, párty, obchoďák :D, park, na výletě... Na tyhle věci lidé z venkova čas už bohužel moc nemají. Často jsou upracovaní a utahaní a nemají ze života skoro nic, zážitky z výletů si nahrazují o dovolených. Lidé ve městě mají na nové zážitky příležitost každý víkend (pokud ovšem nepracujete).

10. Doprava - V Praze není nutné vlastnit auto! Což je super! Všude přijedete sockou, nemusíte platit pojištění za auto, nemusíte si kupovat vůbec auto! Zato lidé z venkova auto potřebují, koupí auto a platí za něj pravidelně pojistku, doprava na vesnicích stojí za houby a když už někam jedete autobusem, tak to trvá snad celou věčnost, stojí to moc peněz a ještě k tomu si musíte povídat s paní, co sedí vedle vás!

11. Anonymita - K tomu není co dodat, každému se kolikrát hodí, že ho okolí nezná, když se mu třeba stane trapas nebo nějaká nepříjemná věc. Na vesnici by si to vylízal i se smetanou a ještě po 5ti letech by na to lidé vzpomínali.
Musím ale podotknout, že od té doby, co bydlím v Praze jsem méně sociální, než kdy dřív. Poslední dobou mi dělá velké problémy jít mezi lidi. Poslední dobou mi město strašně vadí. Mám z toho velkého množství lidí okolo sebe často špatnou náladu, hrůzu, děs a pocit, že se musím co nejrychleji před nimi schovat, utéct pryč. Nevím proč.

12. Odvaha - Chce to velkou odvahu bydlet mimo město (a moc penízků). Přece jen je ten život ve městě snažší a pohodlnější, než život na venkově nebo v menším městečku v domečku se zahradou.

13. Chybí mi domov, který je daleko od Prahy. Na druhou stranu si svůj život bez Prahy už neumím představit.
Chybí mi ten úžasný klid, příroda, vzduch, žádný stres, možnost ráno vstát, vzít si kávu a sednout si na zahradu, nechat kočku a psa okolo sebe pobíhat a poslouchat to ticho. Žádné řinčení a hluk aut, žádné houkačky, žádný spěch a nervozita, že něco zase nestihnu. Žádné dupání sousedů nad námi. Mít celý dům sama pro sebe, když naši odjedou do práce. Být sama na zahradě, sama se koupat v bazénu a opalovat se, bez toho aniž by na mě někdo civěl.
Nojo, tohle je ráj, který ale pak skončí, protože se musím vždy vrátit do Prahy a do práce. Pak už mám jen byt 1+1, který je s celou Prahou kolikrát jako vězení.
Člověk nemůže mít všechno. Může si vybrat, co je pro něj zrovna prioritní. Momentálně pro mě je prioritní Praha...

*Elle*

"Introverti"

6. října 2013 v 22:04 | Elle |  Téma Týdne
- "Introverti" -

Kdybych měla říct jestli jsem introvert nebo extrovert, tak jsem jednoznačně introvert.

Narazila jsem na spoustu známých, kterým moje introverze značně vadila. Dost často dostávám pozvánky na akce, koncerty, pokecy u kávy atd. Většinou na tyhle pozvánky neodpovídám a když už, tak většinou nikam nejdu. Když někam jdu, tak je to buď s člověkem, který mi je velmi blízký (hodně dobrá kamarádka) nebo kolegyně. Raději dávám přednost klidnému večeru, před nějakou bouřlivou akcí. Raději si konečně po celém týdnu pořádně odpočinu, přečtu pár věcí, napíšu si své poznámky, které mi lítají v hlavě, urovnávám si myšlenky nebo jen tak čučím a nemyslím a nedělám nic.
Nepotřebuji být každý víkend na nějaké akci, nepotřebuji přes týden chodit s kamarádkama ven. Jen občas. Vyjímečně.
Hodně mých známých to dodnes nějak nepochopilo a myslím, že ani nikdy nepochopí.
Ze začátku měli kecy, koukali se na mě divně, pak si tak nějak zvykli. Moc se na akcích neobjevuju, ale když už se někde objevím, mý známí vědí, že je to třeba pro mě důležité a jsem tam ne kvůli sobě, ale kvůli nim.
Pak zase nastane bouře pozvánek, na které vždy odpovím slovem, které začíná na ne-...


Nemám ráda okolo sebe spousty lidí, cesta do práce nebo kamkoli mě totálně unavuje a lidi okolo jsou mi nepříjemní. Směšné je, že pracuji s lidmi. Možná proto jsem pak o víkendech tak ráda sama a tak ráda ve volných dnech vůbec nemluvím (také hodně šetřím hlasivkama, v práci je neustále přetěžuju).
Vůbec mě to ale netrápí. Sice jo, jsou momenty, kdy jsem někde mezi přáteli a nemám co říct, jen tak blbě sedím, přemýšlím, co říct, když něco řeknu, tak se to vůbec nehodí k tématu nebo to nikdo nepochopí a pak zase neříkám nic, často si v tu chvíli říkám, že jsem divná, že bych tam ani být neměla a vždy si nadávám, že jsem tam vůbec chodila.
Jinak mám svou introverzi strašně ráda.
Miluju ticho okolo sebe. Miluju volný den bez lidí. Miluju jen tak poslouchat písničky, psát a číst. Miluju když sama fotím.
Prostě jsem strašně ráda sama.
To je vše.

*Elle*