Čas Vám nikdo nevrátí...

Vracení se

7. května 2013 v 15:42 | Elle
- Vracení se -

O víkendu jsem se rozhodla, že po 5ti měsících pojedu domů. Měla jsem v pondělí volno, tak proč ne?
Dlouho jsem tam nebyla. Když jsem si s rodiči volala, tak mi říkali plno novinek a já u nich nebyla. Chtěla jsem je vidět, ty novinky, rodinu, to místo... Prostě jsem to tak nějak už potřebovala. Inu, 5 měsíců je docela hodně.

V sobotu ráno jsem se rozjela. Nijak mi ani nepřišlo, že odjíždím od toho "zasmrádlého", "zachcaného", psími výkaly posraného hlavního města :D Prostě jsem seděla ve vlaku. Uáááá, šílených 5 hodin cesty! Nesnáším to, ale zároveň mi to příjde strašně romantické a sentimentální, když člověk přijíždí k místu, kde toho za sebou hodně zanechal.. Je to zvláštní pocit, vracení se.
Ráda se někam vracím.
Ráda bych se vracela kamkoli častěji, jen mi to jisté věci znemožňují.
Nejraději bych se vracela časem, ale to je zatím lidem nedostupné :D
Cestou vlakem jsem přemýšlela o vracení se, než si přisedl dědek, který měl (jak to mají dědkové v oblibě) "komunistickou" náladu a vysvětloval, jací byli komouši super a jak všechno tehdy bylo v pohodě a jak je to dnes všechno napytel. Nemám tohle ráda, když si někdo přisedne a mele si své názory, které nikoho nezajímají. Já jsem po dlouhé době jela domů! Nechtěla jsem poslouchat někoho, nikoho a neměla jsem na tyhle žvásty náladu!
Nojo, spolucestující.

Abych se vrátila k přemýšlení o vracení se...
Je to nádherný pocit, když vím, že se vracím na místo, kde jsem vyrůstala, kam často zavítají mé vzpomínky a myšlenky.
Když vím, že tam jsou lidé, kteří mě mají rádi a kteří mě rádi uvidí, se kterými pak budu následující dny neustále debatovat a budu prostě šťastná, s nimi. Že pak budu mít konečně chvíli čas na sebe a projdu se po okolí. Podívám se, co je nového, užiju si toho krásného ticha a přírody...
Víte, tohle místo jsem opustila z mnoha důvodů... První důvod byla škola. Původně to měl být jen jediný důvod a původní plán byl, že bych se po studiu na VŠ vrátila zpět. Vše se tak nějak změnilo, když jsem pak nalezla další důvody, proč odejít a proč se na to místo nechtít natrvalo vrátit. Můj druhý důvod: přítel. Třetí důvod: práce. Stále se s tím dá něco dělat. Stále se dá přemluvit přítele, aby se přestěhoval a já si našla práci, tam odkud jsem přijela do Prahy, ale...
Nechci. Být doma je strašně úžasné! Zároveň je to pro mě neuvěřitelně smutné. Můj čtvrtý důvod jsou přátelé.
Nechci tady tvrdit, že v Praze mám nějaké ohromně důležité kamarády, které bych nechtěla nikdy v životě opustit a takové žvásty. Nemám. Nemám tady žádné kamarády. Pár spolužaček, pár známých z netu, které jsem díky tomu, že jsem teď v Praze, mohla poznat osobně, ale to je všechno. Mám na mysli přátele, které jsem měla doma.
Neuvěřitelně mě ničí, když zažívám pocit "vracení se" a vím, že tam mí přátelé nebudou, ani jeden.
Je to doopravdy nechutný, drásající pocit, který se do člověka zabodne hned u přepážky na hlavním nádraží při kupování jízdenky. Vím, že přijedu domů, super pocit, zase uvidím rodinu. Ale už tam nemám za nikým jiným cestu. Už vím, že když výjdu z domu, že nepotkám své "staré" kamarády nebo že za nimi nepřijdu a nezazvoním. Vím, že s nikým tam u nás, nezajdu na pivko, na procházku, kamkoli..
Kéž by to šlo nějak změnit. Kéž by. Bohužel, některé věci jsou takové, jaké doopravdy jsou a mí přátelé už holt nejsou mezi námi. Kdyby byli, tak bych udělala cokoli, jen abych je mohla vidět, ale nemůžu.
Prostě, tohle "vracení se" mě na dostatečně dlouhou dobu zasáhne tak moc, že pak znova na několik měsíců nechci zpět, nechci znova prožívat tu ztrátu a ten pocit, když jedu okolo náhrobku u silnice nebo když míjím hřbitov.
Achjo, a kdysi jsem si říkala, jaké to pak bude v budoucnu krásné, až se tam budu vracet za rodinou..

*Elle*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Broskvička Broskvička | Web | 7. května 2013 v 19:38 | Reagovat

Je to smutný, ale moc hezký.

2 karlaprazakova karlaprazakova | 8. května 2013 v 8:29 | Reagovat

Moc pěkně napsané. Někdy je život hodně smutný, ale rodina ti vždycky pomůže a podrží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama