Čas Vám nikdo nevrátí...

Trocha naděje

3. února 2013 v 12:37 | Elle |  Proud myšlenek
- Trocha naděje -

Ten hnusný, mrazivý, blátivý sníh konečně zmizel a já cítím novou naději.
Cítím v kostech, jak se začne všechno jen a jen zlepšovat. Až bude delší den, až bude víc světla, více energie ze Slunce, více radosti z krásných dní... všechno nakonec bude vypadat o trochu méně hrůzostrašně a lépe.
Jen ještě chvíli musíme vydržet a bude už jen krásně... Až na déšť, ale ten mi až tak nevadí, ne jako zima.

Ve škole trochu pokulhávám. Nebudu si ale stěžovat svůj život ještě více stresem a nechám si poslední letní semestr odložit na příští rok. Rozhodla jsem se po tom, co jsem několik předmětů neudělala a nějak mi to zasáhlo do plánu psát diplomku. Vůbec nestíhám. Je to moje chyba. Mám toho hodně. 2 práce + doučování angličtiny + škola + diplomka - málo času na všechno a vše dělám polovičně, ne na 100%.
Nebudu se hnát přes mrtvoly a dělat ze sebe super ženu, na to se mám až příliš ráda, abych si udělala sama žaludeční vředy ze stresu.
Přes velké prázdniny, kdy mám v práci volno, si nachystám materiály na státnice. Po ukončení zimního semestru se zaměřím na diplomku, ať ji mám jako první a co nejdříve z krku.
Odpočinu si, konečně. Potřebuji to. Po 5ti letech neustálého nahánění práce a školy, snažení se najít čas na soukromý život, psycha, která v životě mám - vážně to už potřebuji, nutně.
Ne, nepřesvědčuji se teď takhle, že dělám dobrou věc... už dlouho jsem nad tímto krokem přemýšlela... už v prváku na magistrovi... Tohle je věc, kterou jsem nosila dlouho v hlavě a jsem teď šťastná, že jsem se rozhodla pro schůdnější cestu k mému cíli (dokončit nějak školu).
A já se tak těším! Až bude po všem! Sice o rok později, ale přece za jiných podmínek, než tento rok.
Tento zimní semestr mě docela položil... vysál ze mě veškerou učící energii a nejsem super člověk, doopravdy nejsem. Mám své hranice, které občas překračuji, ubližuje mi to a na sebedestruktivní myšlenky jsem si už dávno zakázala myslet.
Víte, nejdůležitější v životě není kariéra ani nějaký diplom ze školy, ale... Důležité je mít okolo sebe dobré kamarády, kteří při vás budou stát, kteří vás podpoří při jakémkoli vašem rozhodnutí a nebudou vás soudit. Mít okolo sebe lidi, které můžete považovat za vlastní rodinu, že mezi nimi nebudete dělat rozdíly, koho máte raději a komu řeknete to a komu ne.
Nejdůležitější v životě je mít dobré vztahy s lidmi, na kterých vám záleží. Ti ostatní lidé, nestojí za to, abyste se jimi zabývali a ztráceli energii tím, že o nich budete přemýšlet. Časem prostě zmizí.
Nejdůležitější v životě je vaše zdraví, mít místo, kde přespat a hlavně, abyste byli šťastní a vážili si toho, co máte a co máte za příležitosti před sebou.
Jojo, kraviny... já vím...
Já vím své, vy víte své... Mě život hodně naučil a hlavně poučil.
*Elle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama