Čas Vám nikdo nevrátí...

Prosinec 2012

Pan domovník

29. prosince 2012 v 23:17 | Elle |  Proud myšlenek
- Pan domovník -

Ono je těžké držet se své motivace, která vás žene dál, do každého dne.
Přece jen mám jednu radu, které se sama držím, a to: Nepolevuj! Nepolevuj! Za ten pocit, až všechno dokončíš, ti to přece stojí! Nechceš cítit prohru, chceš cítit spokojenost z dobře odvedené práce. Chceš být na sebe hrdý, i kdyby to mělo trvat jen jednu hodinu v životě. Stojí ti to za to! Nepolevuj! Vydrž!


Něco na tom je.
Neměli byste si všímat toho, co říkají ostatní lidé. Ne řečí, které se vám nelíbí, protože ty řeči, vás, vaši sílu jen sráží a to nepotřebujete, nepotřebujete slyšet, že máte jedno oko větší než druhé, že neumíte krásně psát, jako Monička odvedle, nepotřebujete vědět, že Patrik odnaproti je doktor a vy jen student střední školy, který na vysokou ani žeprý pomyslet nemá, protože na to podle učitelek a rodičů nemá.
BLBOST!
Všechno to jsou žvásty!
Jen vy sami víte, čeho jste schopni. Sami víte, co dokážete. Kam dokážete vyskočit. I když si myslíte, že to nevíte a nikdy vědět nebudete.. Máte to v sobě, máte to v srdci, je to všechno ve vás a je jen na vás, zda zkusíte nakročit nějakou cestu, kterou si třeba jen z náhody vyberete a zkusíte ji. Bez zkoušek, nikdy nezjistíte, zda na to máte, zda to zvládnete.
Lidé by se neměli vzdávat, ne tak lehce. A vy, musíme v sobě najít sílu, která vám dá každý den vědět, že nejste pouhé panenky na hraní nějakého tvora nad námi, ale že zvládnete spoustu věcí i sami, bez pomoci jiných.

Doporučuji, pro začátek, pro nakopnutí na každý den, abyste si tenhle obrázek vytiskli, nalepili na zeď (na místo), na kterou určitě každý den kouknete, každý den si to přečtěte a běžte do ulic.
(Nebo si na tu zeď hoďte jiný citát, který vás nakopne.)
Funguje to.


Podívejte se na mě. Stále ještě "bojuju", ještě není vše, tak jak bych chtěla, ale už to není takové, jako na začátku.
Každým krokem, dnem, úsměvem je to lepší a lepší.

*Elle*

Vánoční volníčko

29. prosince 2012 v 22:55 | Elle |  Proud myšlenek
- Vánoční volníčko -

Máme tady vánoční volno, které bude trvat ještě 5 dní, u některých to může být jinak, u mě je to 5 dní. Měla jsem tolik plánů, tolik nápadů, co s tím volnem udělat. A víte co? Já ho prospala Smějící se.
Fakt bych měla něco dělat a zamyslet se, zda se budu takhle flákat dál a nechám zase věci na poslední chvíli nebo se na některé věci připravím dopředu a začnu makat. Příjde práce a zase bude plno práce kolem příprav, výletů a ostatního.
Vím dopředu, co mě čeká a nevyužiju toho?
Docela kravina. Alespoň část dne obětovat pro trochu klidu budoucnosti. Nemám ráda stres. Stejně se mu nevyhnu Smějící se.
Vánoce? Fajn. Byla jsem na 3 dny doma. Žádná velká změna. Brácha byl u své přítelkyně, za ségrou přijel ten její,...
Navštívili jsme nějakou rodinu :) Pst, babička má nožky jako laňka Smějící se a čumáček ještě víc krásnější, než dřív. Tvl, jak já ji miluju! Za dědou jsme nebyli..
Nebyla jsem poprvné po 4 letech za Scottym, ani když měl narozeniny, ani ani... Už to začíná? Zapomněla jsem? nepotřebuju mít místo, kam za ním chodit, už mi stačí vzpomínat jen v hlavě?
Nevím. Když si na něj vzpomenu, tak je to pořád stejné, jako ten den, kdy.. Stejné. Naprosto stejné.
Ale také ne. Také začínám být občas i šťastná, když si občas vzpomenu. Zvláštní.
Netušila jsem, že někdy toho dosáhnu. Že někdy budu v téhle fázi, která přestává bolet. Možná to je dobře. Možná je tohle čas, kdy to potřebuju, potřebuju jít dál, ještě dál, než jsem teď.
Scotty mi vždy věřil, věřil, že všechno zvládnu, těšil se z toho co jsem dělala, jaká jsem byla.. Nikdy mu nemůžu poděkovat, za to jak ve mě věřil. Pořád si tak nějak myslím, že je tady pořád, slyším jeho myšlenky, a vím, že nesmím polevit, vím, že mi věří.
Tak naivní představy. Ale pomáhají.
Lidé doopravdy vstupují do našich životů s nějakým důvodem. Aby ho změnili, aby ho nějak narušili, předělali a je jen na nás, co si z toho vezmem, zda si z toho vůbec něco vezmem nebo zůstanene slepí a nepochopíme, proč jsme dotyčného měli potkat. Vždy to tak je. U každého člověka, který existuje. U každého člověka, kterého máme v životě. Každý vám přišel něco dát, každý vás má něco naučit a vy je.
Nezapomeňte na to.

Nojo, vánoce, sentimentální čas, kdy vzpomínáme a myslíme na kraviny.
Mohla jsem se zmínit o dárcích, o králíkovi, o rodině, o tom, že brácha měl zase další bouračku, o čemkoli jiném, než o tom o čem jsem se teď zmínila.. A já vás nakrmila totálními kecy z mého mozku, které stejně nedávají smysl..

Sorry za spam :D
*Elle*

"Noční tvorové"

16. prosince 2012 v 22:29 | Elle |  Téma Týdne
"Noční tvorové"

Když se řekne "noční tvor" nenapadne mě nic jiného, než někteří mí spolubydlící, se kterými mám ještě tu čest (bohužel) a bydlím s nimi.


Noční tvor se dle mého vyhraňuje asi takhle:
1. Ráno vstane, pokud je toho schopen a jde do práce (brigádu) nebo do školy. Pokud nemá práci (brigádu) nebo školu, spí až do oběda... Většinou je jeho oběd posunut až do takových 14:00 - 15:00 hodin odpoledních.

2. Když noční tvor vstane, je dezorientován a nadává si, že tak dlouho spal a že vlastně vůbec nestíhá. V tom nejlepším si udělá oběd nebo si zajde do obchodu na jídlo a pak čučí do nootbooku do té doby, než bude muset odejít do školy na přednášku nebo do práce (na brigádu). Pokud nemá ten den školu a ani práci (brigádu) čučí do nootbooku i tak.

3. Noční tvor je typycký pro odpolední, alias pozdní odpolední odpočinek v podobě spánku. Takže ho můžete klidně v 17:00-19:00 najít v ležící poloze kdekoli, kde je to jen pohodlné, a většinou spí, jak kdyby 10let předtím vůbec nezamhouřil oči.

4. Už jsem psala, že noční tvor si neustále stěžuje, že nic nestíhá a že vlastně skoro na nic nemá čas? Jestli ne, tak teď jsem se zmínila. PS: V tom horším případě dokonce pláče, že nemá čas na to plno věcí, které by rád podnikl.

5. Je možné, že se noční tvor bude vždy vymlouvat na nějakou záhadnou nemoc, kterou skoro nikdo nikdy neměl a která je uvedená jen v guinesově knize rekordů (v počtu co nejméně nakažených), že nemá energii, čas, prostředky... aby něco zvládl nebo stihl do určitého termínu (popřípadě chodil včas na schůzky).

6. Kolem 20:30 - 21:30 noční tvor vstává. Má energii existovat.

7. Noční tvor po probuzení se stává nejotravnějším člověkem pod Měsícem!

8. 22:00 - 23:00 si noční tvor pouští nahlas písničky (ze kterých se Ti chce blít) a ty se nemůžeš v klidu učit.

9. Jako denní tvor vzdáváš pokusy se něco naučit nebo cokoli udělat do školy/práce, protože noční tvor nedokáže zavřít hubu!

10. 23:30 Po hygieně, denní tvor zalehá ke spánku. Noční tvor mluví! Nahlas! A vykládá své zážitky, které měl přes den nebo hůř, co si s kým píše!

11. 01:00 Noční tvor stále mluví.

12. 02:00 Noční tvor se začíná dívat na stažené seriály a směje se podivným smíchem, který tě (denního tvora) vyrušuje ze spánku.

13. 02:30 Denní tvor stejně nespí, má nervy v kýblu!

14. 03.15 Denní tvor zvpomíná na horror 3:15 Zemřeš. Údajně byl natočen podle skutečné události.

15. 03:45 Noční tvor se ptá denního tvora, zda spí. Ne asi, chtěl by!!!

16. 04:20 Noční tvor ulehá ke spánku. Po smradlavém jídle, u kterého prdí, krká, mlaská a řehtá se nějakému dílu Big Bang Theory.

17: 04:35 Denní tvor upadá do tvrdého spánku. Vyčerpaný "energií" nočního tvora.

18. 05:45 Denní tvor vstává do práce, z práce nakluše do školy a domů se vrátí kolem 18:00 - 19:00.

19. Denní tvor ze zoufalství se spolubydlením s nočním tvorem začal chlastat první ligu a teď je mu všechno jedno. Je na tom hůř, než noční tvor, který údajně nic nestíhá. Denní tvor se už na vše raději vykašlal.

20. Rada: Když už s někým máte bydlet (spolubydlet), zeptejte se ho/ji, zda je noční/denní tvor a vyberte si podle toho, co jste Vy Nerozhodný

*Elle*

Tak jo, nestíhám

9. prosince 2012 v 21:05 | Elle |  Proud myšlenek
Tak jo, nestíhám

Poslední dobou mám toho nějak moc a vůbec nestíhám. V dnešním světě nikdo nestíhá. Všichni jsou zavaleni prací, úkoly do školy, kamarády, vším možným a prostě a jednoduše nestíháme.

Snažím se nějak se zorientovat v tomhle "nestíhacím" světě a plánuji. Plánuji snad už úplně všechno, jen abych našla čas na plno dalších povinností, které musím splnit. Mrzí mě, že nejsem malinko víc člověk, kterému je jedno, že třeba něco nestihne v daném termíně a neřeší některé věci. Takový člověk zažívá méně stresu, alespoň si to jen myslím.

Chtěla bych mít moc zastavit čas a alespoň na den ho zastavovat na 2hodinky.
Kdyby to jen šlo.
Snad toho stíháte víc než já:) Mě postihla časová krize :D
*Elle*

Proč?

4. prosince 2012 v 0:06 | Elle |  Proud myšlenek
Proč?

Tak moc mě baví žít! Miluju život! Miluju to vše, co mi dává!

Tak proč musím zemřít?

*Elle*

Samota

1. prosince 2012 v 23:05 | Elle |  Téma Týdne
Samota

Strašně moc ráda jsem sama! Miluju chvíle, kdy mám den pro sebe, nebo alespoň chvíli pro sebe, což bývá málokdy.
Strašně moc si samoty vážím.

Samota je v našem životě velmi důležitá. Doopravdy každý člověk občas potřebuje být sám.
Samota čistí vaši mysl.

*Elle*