Čas Vám nikdo nevrátí...

"Něco je špatně..."

22. října 2012 v 21:02 | Elle |  Téma Týdne
- Něco je špatně... -

Přesně tahle (ne)dokončená věta mi proudila v mysli, když jsem se snažila najít jiný směr svého myšlení, života, pohledu na svět...
Něco je špatně! Něco nebo někdo je špatný! A já to musím najít.
Našla jsem to. Byla jsem to já.


Prozradím Vám jednu věc: vždy, když Vám v hlavě vznikne tahle věta: "Něco je špatně.", tak Vás Vaše intuice upozorňuje buď na situaci, ve které zrovna jste a volá na Vás: "Pozor! Dávej si pozor!" nebo na Vás volá: "Něco nebo někdo je špatný! Podívej se kolem sebe, dávej pozor, změň to!" Máte možnost to všechno změnit, nemusíte se utápět a říkat si, jak špatná je situace nebo jak špatný jste člověk a nebo jak špatní jsou lidé kolem Vás... Takhle zůstanete na jednom bodu, ze kterého chcete ven a nevíte jak. Jedině takhle, když si budete naříkat a nic pro to nedělat, zůstanete na bodě mrazu a nikdy nic nevyřešíte...
Já jsem na jednom takovém bodu mrazu stála dlouho, strašně dlouho, několik let... Budu upřímná, 4-5 let jsem stála na bodě mrazu a říkala si neustále: "Něco je špatně...". Obviňovala jsem samu sebe, všechny okolo sebe, situace, do kterých jsem se dostala...
Ne! Takhle se doopravdy nikam neposunu a já si tak moc přála, někam se posunout. Najít nějaký úžasný životní cíl, který by mě hnal dál životem, ze kterého bych se těšila. Potřebovala jsem vzpruhu. Potřebovala jsem nakopnout a pořádně! Vylízt z "emo" nálady :D a jít vstříct světu a slunci.
Potřebovala jsem to. Každý člověk to potřebuje.
Našla jsem knížku. Neuvěřitelné, jak často mi nějaká kniha otevřela oči. Tohle se mi stalo už podruhé v životě, aby mě kniha oslovila tak moc, že jsem musela změnit pohled na svět, své vlastní vnímání... Nikdy jsem toho nelitovala. Přinesly mi (obě) velkou šanci být lepším, vyrovnanějším a šťastnějším člověkem.

"Něco je špatně..."
Byla jsem to já sama. Já sama jsem byla špatná, protože jsem se na svět dívala ze špatného úhlu pohledu. To špatné jsem s sebou vláčela (situace, lidi, mé vlastní chyby, špatná rozhodnutí...).
Byla jsem to já. Možná stále jsem, kdoví. Pracuji na tom.

Když Vám Vaše intuice říká: "Něco je špatně...". Doopravdy byste se měli zastavit, zamyslet se, zaposlouchat se, podívat se okolo sebe... Zpozornět. Zbystřit své smysly a myšlenky. Protože doopravdy je něco špatně. Věřte mi.
Najděte TO, co je u Vás špatné a pokuste se to změnit, zmírnit důsledky a následky, popřípadě na chvíli stáhnout "ocas" a udělat věc, kterou tak často neděláte (př. omluva).

Držím Vám palce, abyste své intuici dokázali včas naslouchat.

Elle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama